بهترین پمادزخم
تزریق ژل برای درمان چروکهای عمیق صورت
درمان چروک دورچشم
کاشت مو به درد چه کسی میخورد؟
درمان گرگرفتگی با بوتاکس
کندن بی اختیار   موی سر   کندن جوش   جویدن ناخن

بهترین پمادزخم

عوامل متعددی باعث زخمی شدن پوست میشوند. بریدگی در اثر اجسام تیز ، سوختگی در اثر حرارت و یا مواد سوزاننده ، تصادف ، زخم بدنبال عمل جراحی ، زخم بستر و علل مختلف دیگر عوامل ایجاد زخمهای پوستی هستند.
چه کنیم تا این زخمها زودترترمیم شوند .جا و جوشگاه کمتری از خودبجا گذارند.بهترین ماده که کمک به ترمیم زخم میکند چیست؟
لازم نیست راه دوربرویم و یا پول زیادی خرج کنیم.این مواد براحتی دردسترس ماهستندḷ

موادیکه خود پوست بدنبال ایجادزخم تولید وترشح میکند بهترین عوامل برای ترمیم زخم هستند.فقط ما باید مواظب باشیم این مواد را ازدست ندهیم.وآنها را درمحیط زخم حفظ کنیم.این مواد و ترشحات ، موادی بیولوژیک و یا به عبارت ساده تر زنده هستند.برای بقاء وعمل کرد نیاز به محیط مرطوب دارند.بنابراین اولین قدم درکمک به ترمیم زخم حفظ رطوبت زخم وجلوگیری از خشک شدن و دلمه بستن زخم است.

حفظ رطوبت زخم علاوه بر مورد فوق ازچندجنبه دیگر نیز اهمیت دارد.سلولهای سطحی پوست از اطراف زخم به سمت مرکز حرکت کرده منجر به ترمیم زخم میشوند.ازآنجائیکه این سلولها زنده هستند فقط در محیط مرطوب قادر به ادامه حیات هستند.اگرسطح زخم دلمه بسته وخشک شده باشد اینها مجبورند از زیر دلمه جائی که مرطوب است حرکت کنند.لذا به ترتیب مهاجرت آنها طولانی شده و ترمیم زخم به درازا میکشد.

اما مشکل اینجا است که رطوبت زیادی زمینه را را برای رشد میکروبها فراهم میکند.همچنین خیلی از زخمها به خودی خود ترشح دارند.وبستن وکیپ کردن سطح زخم منجر به تجمع مایعات و لیچ افتادن زخم میشود.
بنابراین انواع مختلف زخمها بسته به خشک بودن یا ترشح داربودن وعمق و وسعت درمانهای مختلفی را می طلبند.هدف این است که ما بتوانیم مواد وترشحات اولیه زخم را که خودبدن تولیدکرده درمحل نگه داریم.برای این منظور درمورد زخمهای خشک ودلمه بسته باید از یک پماد آنتی بیوتیک استفاده شود.ودرزخمهای ترشح دار باید از پانسمانهای جاذب یا نیمه تراوا استفاده شود.پانسمانهای اخیر بااینکه رطوبت را درمحل زخم حفظ میکنند ، مانع تجمع ترشحات و لیچ افتادن زخم میشوند.

درمورد پانسمانهای نیمه تراوا مقالات جدیدی به سایت اضافه خواهدشد.


آدرس مطب : تهران بلوار مرزداران روبروی قنادی ماه بانو پلاک 184 ساختمان ایمان طبقه چهارم شرقی واحد 17
تلفن : 44266077 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :