هایفو و تزریق ژل
هایفو و تزریق ژل
کاشت مو به درد چه کسی میخورد؟
علت و درمان عرق زیاد
تزریق ژل برای درمان چروکهای عمیق صورت
راهنمای واکسیناسیون کرونا در بیماریهای پوستی
کندن بی اختیار موی سر کندن جوش جویدن ناخن

هایفو و تزریق ژل

جراحی لیفت یا کشیدن صورت بر اساس بریدن و کوتاه کردن یک لایه به نام لایه اس مس(SMAS) زیر پوست صورت است. این لایه به شکل یک پرده روی عضلات صورت را می پوشاند. وقتی این لایه را پیدا کنیم و بخش اضافه آنرا را ببریم و دوباره بدوزیم پوست صورت لیفت و کشیده می شود. حالا با استفاده از تکنولوژی هایفو این امکان به وجود آمده این کار را بدون جراحی انجام دهیم.

دو مدل هایفو وجود دارد یک نوع میکروکوکوس و نوع دیگر ماکرو فوکوس از نوع میکرو فوکوس برای القا و تولید کلاژن استفاده می‌شود و از نوع ماکروفوکوس برای برداشتن چربی و لاغری استفاده میشود.

تکنولوژی هایفو برای اولین بار در سال ۱۹۷۲ توسط آقای فرانک فری کشف شد. از این تکنولوژی از آن موقع تا کنون جهت درمان سرطان های مغز و سرطان پروستات استفاده شده است. از حدود ۱۰ سال پیش این امکان به وجود آمده با استفاده از این تکنولوژی لایه اس مس را کوچک و صورت را لیفت و کشید. علاوه بر این پس از ایجاد زخم در لایه اس مس پروژه ترمیم بدن وارد عمل می‌شود و نتیجه نهایی پروسه ترمیم و بهبود این زخم ها ایجاد کلاژن و بافت الاستین جدید و جوان تر شدن پوست است.یعنی دستگاه های فوق با دو مکانیسم یک کوچک کردن فیزیکی لایه اس مس و دو تحریک تولید کلاژن و الاستین به جوانسازی و لیفت صورت کمک می‌کنند.

این تکنولوژی با استفاده از امواج فراصوت یک نقطه داغ زیر پوست ایجاد می‌کند بدون اینکه به سطح آن آسیب برسد. حالا اگر این نقاط داغ حساب شده بر روی لایه اس مس متمرکز شوند لایه اس مس در اثر حرارت کوچک میشود بدون اینکه آسیبی و عارضه ای برای پوست ایجاد شود. از این نظر دستگاههای فوق برای ما ایرانی ها بسیار مناسب است زیرا پوست ما بطور ذاتی احتمال بالاتری برای ایجاد لک با دستگاه‌های لیزر تهاجمی دارد.(البته این موضوع برای مابقی خاورمیانه و اسیا و آفریقا هم صادق است)
با تغییر فرکانس دستگاه هایفو می‌توانیم لایه‌های سطحی پوست را نیز علاوه بر لایه اس مس مورد هدف قرار دهیم. به این ترتیب در یک جلسه می توانیم علاوه بر لایه اس مس چند لایه دیگر پوست را هم درمان کنیم.

‌ دستگاه هایفو تقریباً مشابه دستگاه سونوگرافی است که برای تصویربرداری استفاده می شود. اما پروب دستگاه هایفو امواج اولتراسوند یا فراصوت با انرژی خیلی بالا تولید میکند. لذا پروب دستگاه عمر کوتاهی دارد و پس از مدت معینی باید تعویض شود. با استفاده از این دستگاه دمای به اندازه ۵۵ درجه سانتیگراد در لایه اس مس پوست میتوان تولید کرد. دستگاه هایفو ل نقاط داغ ۵۵ درجه سانتی گرادی را به شکل فرکشنال یا شبکه ایی یا نقطه نقطه در زیر پوست ایجاد می کند.
تزریق ژل قبل از انجام هایفو نه تنها اثر ژل را کاهش نمی دهد بلکه اثر تولید کلاژن را افزایش می‌دهد.
آنچه که در یک دستگاه هایفو مهم است همان قسمتی است که با پوست تماس دارد که با آن هند پیس یا پروب یاسر دستگاه می گویند. برخلاف دستگاه‌های سونوگرافی معمولی که برای تصویربرداری استفاده می‌شود در هایفو این سر دستگاه یا پروب یا هند پیس عمر کوتاهی دارد و بعد از مدتی باید عوض شود. و این مسئله هزینه استفاده از دستگاه های هایفو را بالا میبرد.
پوست انسان قدرت ترمیم دارد. هر جایی از پوست زخم شود بدن این قابلیت را دارد که محل زخم را ترمیم کند. گاهی ترمیم کامل صورت میگیرد هیچ اثری از زخم باقی نمی ماند. ولی اگر زخم بزرگ و عمیق باشد محل آن به صورت جوشگاه و اسکار باقی می ماند. پروسه ترمیم محل زخم های بدن با تولید کلاژن و بافت فیبروز همراه است. به این ترتیب که بعد از ترمیم زخم محل زخم قبلی سفت و محکم می شود.
قدرت ترمیم زخم در جاهای مختلف پوست فرق می کند. پوست صورت بالاترین قدرت ترمیم زخم را دارد.
حالا اگر ما بتوانیم یکسری زخمهای کنترل شده در پوست صورت ایجاد کنیم و به پوست این اجازه را بدهیم خودش کلاژن تولید کند به این ترتیب می توانیم پوست را سفت تر و جوان تر کنیم.
قطعاً باید این کار بسیار دقیق و حساب شده باشد زیرا در غیر این صورت ممکن است بر اثر زخم که ما در پوست صورت ایجاد می‌کنیم نتیجه برعکس ایجاد شود.
برای منظور با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته دستگاه‌های مختلفی طراحی شده است یکی از این دستگاه ها دستگاه هایفو است.


آدرس مطب : تهران بلوار مرزداران روبروی قنادی ماه بانو پلاک 184 ساختمان ایمان طبقه چهارم شرقی واحد 17
تلفن : 44266077 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :