دکتر محمد شیزرپور

متخصص پوست و مو


معرفی امکانات مطب

گرفتن وقت

آدرس وتلفن مطب

فرصت زمستان

در زمستان روزهای کوتاه، شدت آفتاب کمتر، هوای خنک فرصت مناسبی را برای بهره جستن از روشهای مختلف جوانسازی پوست فراهم می کند. اغلب روشهای جوانسازی پوست بر پایه لایه برداری استوار است.این کار هم بوسیله دارو وهم بوسیله دستگاههای میکرودرم وهم لیزر انجام می شود.البته این کار حتماً باید زیر نظر متخصص پوست انجام شود.

در طی لایه برداری، پوست به نور آفتاب حساس می شود.وبیمار در طی این دوران باید بشدت از آفتاب دوری کند.با توجه به این که در زمستان طول روز کوتاهتر است،ومیزان آفتاب کمتر انجام عمل پیلینگ یا لایه برداری هم راحت تر و هم ایمن تر است.البته این بدان معنی نیست که در زمستان احتیاج به دوری از آفتاب و مصرف کرم ضد آفتاب وجود ندارد.

بخش ماوراء بنفش اشعه آفتاب که دارای طول موج کوتاهتر از نور مرئی است از ابرها هم رد می شود.این بخش از اشعه آفتاب برای پوست بسیار مضر است.بنابراین در طی زمستان هم باید مراقب آفتاب بود. واز ضد آفتاب هم باید استفاده شود.اما با توجه طول کوتاهتر روز و زاویه تابش آفتاب میزان اشعه کمتری به زمین میرسد.

لایه برداری یک عمل کاملاً تخصصی بوده و احتیاج به مهارت ودانش کافی دارد.این عمل فقط در صلاحیت متخصص پوست می باشد.
همانگونه که هرس کردن یک روش تقویت درخت و شخم زدن روش تقویت زمین است،لایه برداری از سطح پوست نیز روش تقویت وبازسارزی پوست انسان است.

هرگز سعی نکنید،این کاررا خودانجام دهید.چون با عوارض غیرقابل جبران روبرو خواهیدشد.بر حسب نوع پوست، سن فرد،میزان رنگدانهای پوست،میزان چربی پوست،وجودیا عدم وجود بیماری زمینه ایی پوست،پزشک متخصص پوست روش لایه برداری را انتخاب میکند.لایه برداری را میتوان با داروهای روزانه یا با داروهای پیلینگ و یا میکرودرم و یا لیزر انجام داد.البته هرچه عمق لایه برداری بیشتر باشد،نتیجه بهترخواهدبود.اما با افزایش عمق لایه برداری ریسک عوارض نیز افزایش می یابد.

قبل وبعداز عمل لایه برداری لازم می شود بیمار از کرمهای مختلف استفاده کند.گرمای هوا و تعریق در فصل تابستان مصرف کرمها را مشکل می کند.خنکی هوا در زمستان این کار را آسان می کند. بنابراین زمستان فرصت مناسبی برای باز سازی و ترمیم پوست است


آدرس مطب : تهران بلوار مرزداران روبروی قنادی ماه بانو پلاک 184 ساختمان ایمان طبقه چهارم شرقی واحد 17
تلفن : 44266077 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیزاویه فکسندرم متابولیک و پوستآکنه یا جوش غرور جوانیروشهای درمان جای جوشچه مقدار کرم؟پیامهای کاربرانریزش موبهترین پمادزخمروشهای علمی مقابله با پیانتخاب پاک کننده مناسب صسوالات پزشکیسایتهای دیگرلیزرهای خانگی برطرف کنندنکاتی در باره شیو کردنروش صحیح استفاده از کرم تافزایش تعریقاگزما والرژیهای پوستیآیا پوست شما حساس است؟پسوریازیس