کاشت ناخن مصنوعی
کندن بی اختیار   موی سر   کندن جوش   جویدن ناخن
درمان چروک دورچشم
درمان گرگرفتگی با بوتاکس
تزریق ژل برای درمان چروکهای عمیق صورت
کاشت مو به درد چه کسی میخورد؟

کاشت ناخن مصنوعی

عوارض کا شت ناخن مصنوعی
انواع مختلفی از ناخنهای مصنوعی وجود دارند. یک نوع از قطعات فا یبرگلاس ساخته شده معمولا در اکثر مغازها بفروش میرسد وخود فرد می تواند با چسب برای مدت کوتاه روی ناخن بچسباند.

نوع دوم که در واقع شایعترین روش کاشتن ناخن دردنیا میباشد، ناخن اکریلیک است. این شیوه تقریبا شبیه درست کردن دندان مصنوعی است که در آن از متیل اکریلیک استفاده میشود. دراین شیوه ازپودر و مایع مخصوص استفاده میشود.

نوع سوم که ژل ناخن مصنوعی است. وبا تاباندن اشعه ماوراء بنفش فعال میشود.

- آ لرژی و حساسیت : آ لرژی وحساسیت هم برای فردی که ناخن روی دستش کاشته میشود. وهم برای فرد ی که عمل کاشت ناخن انجام میدهد،ممکن است ایجاد شود.حساسیت والرژی بطور شایع ایجاد میشود. فردآرایشگر که عمل کاشت ناخن را انجام میدهد. بهتر است. هنگام عمل کاشت ناخن از دستکش مناسب استفاده کند. و هر بار بعداز اتمام کار دستهای خود را با آب و صابون بشوید.

آ لرژی وحساسیت معمولا در پوست صورت و اطراف چشم ایجاد میشود. چون پوست دست ضخیم بوده اما پوست اطراف چشم نازک وظریف میباشد .هر فرد ممکن است در طول شبانه روز بطور ناخودآ گاه چندین بار دست خود را به اطراف چشم نزدیک کند. وبدنبال این تماس موادی که بر روی دست قرار دارد. به اطراف چشم منتقل میشود. چسب ومواد اکریلیک عامل اصلی این حساسیت میباشند.

2- عفونت اطراف ناخن:
گاهی بدلیل از بین رفتن پوست محافظ اطراف ناخن،عوامل قارچی و میکروبی به ناخن نفوذکرده وایجاد عفونت میشود.

- جدا شدن ناخن از بستر :
عوارض ناشی از برداشتن ناخنهای مصنوعی :

هرگز نباید ناخنهای مصنوعی را با اعمال فشار وزور برداشت. برداشتن ناخنهای مصنوعی تکنیک خاص خود را دارد. حتما باید توسط فرد متخصص که کار ناخن انجام می دهد صورت گیرد.بسته به نوع ناخن مصنوعی روش برداشت فرق میکند. بهترین ماده برای برداشتن ناخن مصنوعی حلال استون میباشد. باید ناخنها به مدت کافی درون ظرف حاوی استون قرار داده شوند. این زمان ممکن است بین 30 تا 60 دقیقه باشد(برای ناخن های کاشته شده با روش پودرو مایع).
اگر ناخن مصنوعی بطور نا مناسب برداشته شود. منجربه جدایی ناخن اصلی از بستر میشود. استفاده از آب ولرم روش مناسبی برای برداشتن ناخن مصنوعی نیست زیرا مواد وچسب بکار رفته برای ناخن مصنوعی در آب حل نمی شوند. البته روش برداشتن به نوع ناخن مصنوعی بستگی دارد.

چند نکته مهم :
1- ناخن مصنوعی راه حل مناسب برای ناخنهای مریض ومشکل دار نیست. بلکه ناخن مصنوعی برای افزایش زیبایی ناخنهای طبیعی است. اگر ناخن شما دچار مشکل وبیماری است بهتر است به پزشک متخصص پوست مراجع کنید.نه اینکه با کاشت ناخن مصنوعی مشکل ناخن خود را تشدید کنید.

2- ناخنها نیاز به تنفس ندارند. اگر شما کاشت ناخن مصنوعی انجام داده اید. لازم نیست بطور مکرر ناخن مصنوعی خود را برداشته ودو باره بکارید. با این تصور که به ناخنها تنفس بدهید. این کار موجب عوارض برای شما خواهد شد.

3- در کاشت ناخن مصنوعی همیشه باید یک فاصله کوچک بین پوست اطراف ناخن ومواد کاشت ناخن مصنوعی وجود داشته باشد. در واقع خیلی از عوارض کاشت ناخن مصنوعی در اثر تماس مکرر ومدام مواد ناخن مصنوعی با پوست اطراف ناخن ایجاد میشود.

4- کاشت ناخن مصنوعی بمنظور زیبایی ناخنها عملی است که به وفور انجام میشود. کسی نمی تواند بطور کلی این عمل را رد کند.اما توصیه می کنم .عمل کاشت ناخن توسط فردی که آموزشهای اصولی دیده وگواهی انجام این کار را دارد صورت گیرد.


آدرس مطب : تهران بلوار مرزداران روبروی قنادی ماه بانو پلاک 184 ساختمان ایمان طبقه چهارم شرقی واحد 17
تلفن : 44266077 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید